Firmu založil dědeček současných majitelů v roce 1901. Od svého vzniku se výroba vyznačovala širokým sortimentem kvalitního běžného a sladkého čerstvého pečiva. Z malého pronajatého krámku na rohu Pražské ulice a výrobních prostor umístěných ve sklepních prostorách domu postupně vznikl obchodní dům se zaměřením na prodej potravinářských výrobků. Těsně před začátkem první světové války byla výroba přesunuta do nově postavené výrobní budovy v ulici na Valech. Toto umožnilo rozšířit sortiment i výrobu. V těchto prostorách peče firma dodnes. Rozvoj rodinného podniku přerušilo znárodnění v roce 1949. Počínaje dnem 1. října 1991 provozují pekařství vnuci zakladatele firmy - Ing. Marie Blažková rozená Hankovcová a pan Jan Hankovec, kteří pokračují v tradici založené svým dědečkem.

Nosným programem firmy zaměstnávající přes pět desítek lidí, je rozvoz pečiva zákazníkům v Kolíně a jeho širokém okolí. Vlajkovou lodí je firemní prodejna v Pražské ulici, která doznala v poslední době značných změn a úprav, kterými přečnívá obchody stejného zaměření nejen u nás, ale i v celé evropské a světové úrovni. V současné době nabízí naše pekařská firma svým zákazníkům sedm dnů v týdnu běžné a tmavé vícezrnné pečivo (balené i nebalené) které rozváží čtyřikrát denně po městě Kolíně a jednou až třikrát po okolních okresech moderními vozy.

Firem se stoletou tradicí není v okrese Kolín mnoho. Současný tým lidí vedený ředitelem firmy Romanem Nádvorníkem, udělá vše proto, aby ta další stovka neudělala ostudu té první. Na tomto místě je nutné připomenout velký dík dědovi a babičce současných majitelů za jejich pracovitost, smělost a bezbřehé obchodní schopnosti, které zásadním dílem přispěly k dobrému jménu firmy.© Copyright 2016 pekařství Jan Hankovec